Strona główna Edukacja prawna
Edukacja prawna PDF Drukuj artykuł

 

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu lokalnych jednostek oświatowych funkcjonowaniem Wymiaru Sprawiedliwości Prezes Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim zaprasza na spotkania organizowane w Sądzie Rejonowym w Lidzbarku Warmińskim, które obejmują:
- możliwość udziału w rozprawie sądowej w charakterze publiczności (pod opieką przedstawiciela szkoły);
- zwiedzanie budynku sądu (sale rozpraw, sekretariaty wydziałów połączone z informacjami na temat struktury sądownictwa).
Placówki szkolne mogą zgłaszać swoje zainteresowanie pismem kierowanym do Prezesa Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim, droga pocztową na adres Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim (ul. Bartoszycka 4a, 11-100 Lidzbark Warmiński) lub drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


wzór pisma do pobrania


Odpowiedź, co do daty i charakteru spotkania prześlemy na wskazany przez Państwa adres do korespondencji/adres e-mail lub skontaktujemy się telefonicznie.


Przypominamy, że z uwagi na szczególny charakter urzędu, jakim jest Sąd, należy przestrzegać w budynku określonych zasad, tj. zachować powagę i spokój, a w trakcie rozpraw bezwzględnie zachować ciszę i wyłączyć lub wyciszyć telefon komórkowy. Zakazane jest także korzystanie w czasie rozprawy z urządzeń technicznych, czy informatycznych.


Ponadto obowiązuje zakaz wnoszenia jakichkolwiek niebezpiecznych narzędzi do Sądu, a wszystkie osoby wchodzące do budynku podlegają kontroli bezpieczeństwa. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.